6 cze 2017

DIY: Jak uszyć poduszkę na zakładkę.


Cześć :)

SZYCIE... a raczej życie czasem zmusza mnie do uszycia czegoś. Zwykle to co szyję jest z nagłej potrzeby i nie jest to skomplikowane :) Nie lubię szyć i nie idzie mi to zbyt dobrze ale tak jak wspomniałam czasem po prostu szybko potrzebuję coś zrobić. Tak było i w tym przypadku. 

Nietypowy wymiar poduszki, która zwykle leży na fotelu zmusza mnie do szycia poszewek specjalnie na wymiar. Mogłabym zastąpić ją standardową poduszką 40x40 cm i nie byłoby problemu z poszewką ale ta prostokątna poduszka idealnie pasuje pod plecy i jest po prostu wygodnie :) 

Instrukcja jest może mało szczegółowa ale chciałam Wam mniej więcej pokazać jak uszyć poszewkę nie mając zdolności krawieckich :D


KROK 1. 

Z wybranej tkaniny wycinamy prostokąt o wymiarach, które będą pasować na naszą poduszkę pamiętając o zapasie na szycie (ok. 1 cm). KROK 2. 
Końce tkaniny podwijamy jak na zdjęciu i przeszywamy na maszynie.


KROK 3. 

Po zewnętrznej stronie poduszki i w środku zakładki wszyłam rzep. Następnie odwróciłam tkaninę na lewą stronę i zszyłam boki.

Wykorzystałam kawałek materiału, którym obiłam podnóżek. Poduszka wtapia się w fotel :)
Nawet jeśli coś nie do końca nam wychodzi albo tego nie lubimy to warto próbować :) Podobno trening czyni mistrza. W ostatnim czasie uszyłam kilka rzeczy, które pokażę Wam niebawem. A może jak polubię szyć...


Pozdrawiam Anna


Share:

6 komentarzy:

 1. Haha tez jak szyje poszewki to tylko na zakladke bo nie umiem wszyc zamka :) trzeba sobie radzic :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ha! mam podobnie. Wszyswanie zamkó jest dla mnie wyższą szkołą jazdy więc takie rozwiązanie bardziej mi odpowiada :)

   Usuń
 2. Ciach i już jest poduszka! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wydawać by się mogło że projekt poduszki nie jest skomplikowany, ale pozory mylą :) Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. bardzo często ograniczeniem jest wyobraźnia :) warto próbować

   Usuń