ostatnio na blogu dominują wpisy DIY ale znalazłam chwilę na obfotografowanie salonu, w którym powoli pojawiają się jesienne dekoracje.
Jesień w domu kojarzy mi się przede wszystkim z dekoracjami z szyszek, mchu i krzechów. Wianki z szyszek zrobiłam w poprzednich latach ale mimo upływu czasu wciąż wyglądają świetnie i nic się z nimi nie dzieje. Przechowuję je w piwnicy w suchym miejscu. Pamiętam, że moja koleżanka schowała wianek na strychu gdzie latem panują dość wysokie temperatury co spowodowało rozpuszczenie kleju. Szyszki odpadły i wianek trzeba było na nowo kleić :)
Czarno-białe poduszki zamieniłam na ciepły odcień beżu. Wszystkie beżowe poszewki uszyłam z zasłon, które kupiłam w lumpekcie :) Okrągłe poduszki z koronkową serwetką to także DIY.
Oprócz kwiatów hortensji, które pięknie się przebarwiają w tym okresie w salonie pojawiły się wrzosy, które bardzo lubię. A wiecie czym różnią się wrzosy od wrzośców? Wrzosy i wrzośce to małe, zimozielone krzewy i krzewinki. Wrzosy mają łuskowate liście, rosnące na łodydze pod kątem, kwiaty kielichowate. Natomiast liście wrzośców są igiełkowate, rosną prostopadle do pędu, a kwiaty są dzbanuszkowate.
W salonie zawisł też ogromny łapacz snów, który wcześniej wisiał na tarasie. Zrobiłam go z serwetki na stół a obręcz to hula-hop :)
Nad kominkiem w końcu zawisł zegar, o którym marzyłam od dawna. Upolowałam go w Home&You przy okazji akcji drugi produkt za 10 zł! Kupiłam narzutę na łóżko dla mamy a zegar kosztował zamiast 169 zł tylko 10! :) Zegar jest nadal dostępny - TUTAJ.
Drewniany domek to jeden z nowych projektów Michała na specjalne zamówienie naszych znajomych :) Białe półki domki będą zdobić pokój małej Neli. Przy okazji realizacji zamówienia dla znajomych Michał zrobił też jedn domek dla nas. W przyszłości przerobię go na parking dla zabawkowych autek Leona a tymczasem mam świetny lampion :)
Po kilku miesiącach doczekaliśmy się też żyrandola w salonie :D Długo nie mogłam się zdecydować ale w końcu padło na klasyczną białą lampę wiszącą. W jedym z komentarzy napisano, że żyrandol strasznie "daje po oczach". Nie możemy się jednak z tym zgodzić. Światło jest idealne, dobrze wypełnia całe pomieszczenie. Myślę, że to kwestia dobrania odpowiednich żarówek.
Tak prezentuje się salon jesienią :) Ja już powoli zbieram pomysły na zimowe dekoracje. Mam też już w głowie jak będą wyglądały tegoroczne święta Bożego Narodzenia. Mam nadzieję, że Leon pozwoli mamie na realizację planów :)
Uwielbiam projekty zrób to sam i chętnie dzielę się tym jak samodzielnie odnowić stare meble. Na blogu znajdziesz mnóstwo projektów DIY oraz wpisy lifestylowe.
koc kupiłam w Tesco a frędzle zrobiłam sam :) tutaj znajdziesz instrukcję: http://odinspiracjidorealizacji.blogspot.com/2016/10/diy-jak-zrobic-chwost-metamorfoza-koca.html
Bardzo, ale to bardzo podoba mi się Twój salon! Ten stół i krzesła to tradycyjne meble drewniane czy mi się wydaje? Malowałaś je czy takie już były w oryginale? :D
Piękne meble... komoda i ława - co to za firma ? szukam aktualnie czegoś białego do salonu ... WSZYSTKO CUDNE, PODZIWIAM I CZASEM COŚ NA PODOBĘ ROBIĘ pozdrawiam >Gośka
Komoda to jeden z naszych projektów z wykorzystaniem szafek z IKEA. Wpis znajdziesz tutaj: https://odinspiracjidorealizacji.blogspot.com/2017/04/diy-komoda-pod-tv-z-szafek-ikea-knoxhult.html Ławę kupiłam na olx i trochę zmieniłam :)
Jeśli chodzi o mieszkania deweloperskie kraków oferuje kilka naprawdę ciekawych propozycji. Tutaj też kupiłem mieszkanie. Wykończyłem je w takiej kolorystyce, że świetnie wita zarówno wiosnę, jak i jesień. Brakowało mi jedynie trochę detali, by wkroczyć w jesień, ale z pewnością wykorzystam inspiracje tutaj zawarte.
No niestety jesień już u bram ale można jakoś rozjaśnić salon Tobie się to udało ;) U nas jeszcze brakuje tego czegoś wesołego nie można mieć smutnego wnętrza jesienią.
świetna aranżacja, bardzo ładny odcień bieli w tym oświetleniu, taki, hm czyściutki, aż niebieski :) Właśnie szukamy inspiracji dla Klienta, na pewno powrócimy tu i mu pokażemy. A do jesieni 3 miesiące. Pozdrawiam
Piękny salon :)
OdpowiedzUsuńdziękujemy :)
UsuńSkąd ten biały koc z frędzlami?
OdpowiedzUsuńkoc kupiłam w Tesco a frędzle zrobiłam sam :)
Usuńtutaj znajdziesz instrukcję:
http://odinspiracjidorealizacji.blogspot.com/2016/10/diy-jak-zrobic-chwost-metamorfoza-koca.html
Dziękuję za odpowiedź
UsuńMoje salonowe marzenie :)
OdpowiedzUsuńŻyczę spełnienia :)
UsuńWrzosy i orzechy - właśnie to kojarzy mi się tak miło z jesienią :) Przepiękne dodatki! Jest ciepło, miło i przytulnie.
OdpowiedzUsuńDla mnie jesień to orzechy, wrzosy, kasztany, itp :)
UsuńWszędzie jesień, a u mnie jakieś pomieszanie z poplątaniem jeszcze ;) Lato nie chce odejść ;) Chyba czas, żebym zakupiła wrzosy w kwiaciarni :)
OdpowiedzUsuńAhhh chciałoby się by lato trwało dłużej :)
Usuńprzepiekne Wsio!!! a ten zegar,zaslonki to mega!!!!!!! ja tez chce.....
OdpowiedzUsuńDzięki :)
UsuńBardzo sliczny salon.ja tez stawiam na cieply bez tej jesieni.jakiego koloru są zaslonki? uroczo wyglądają.pozdrawiam Lusia
OdpowiedzUsuńTeoretycznie są białe :D Jednak wpadają w błękit.
UsuńBardzo, ale to bardzo podoba mi się Twój salon! Ten stół i krzesła to tradycyjne meble drewniane czy mi się wydaje? Malowałaś je czy takie już były w oryginale? :D
OdpowiedzUsuńStół i krzesła są z IKEA :D Zwykły paździoch ale na początek są super :)
UsuńPiękne meble... komoda i ława - co to za firma ? szukam aktualnie czegoś białego do salonu ... WSZYSTKO CUDNE, PODZIWIAM I CZASEM COŚ NA PODOBĘ ROBIĘ pozdrawiam >Gośka
OdpowiedzUsuńKomoda to jeden z naszych projektów z wykorzystaniem szafek z IKEA. Wpis znajdziesz tutaj:
Usuńhttps://odinspiracjidorealizacji.blogspot.com/2017/04/diy-komoda-pod-tv-z-szafek-ikea-knoxhult.html
Ławę kupiłam na olx i trochę zmieniłam :)
Jeśli chodzi o mieszkania deweloperskie kraków oferuje kilka naprawdę ciekawych propozycji. Tutaj też kupiłem mieszkanie. Wykończyłem je w takiej kolorystyce, że świetnie wita zarówno wiosnę, jak i jesień. Brakowało mi jedynie trochę detali, by wkroczyć w jesień, ale z pewnością wykorzystam inspiracje tutaj zawarte.
OdpowiedzUsuńMozzarella and walnuts - this is what I associate so nice with autumn :) gorgeous additions! It is warm, nice and cozy.
OdpowiedzUsuńหนังออนไลน์
Świetny salon! :) też zdecydowałam się na wrzosy w tym roku ale z tego co widzę to straszny "bum" się na nie zrobił tej jesieni.
OdpowiedzUsuńmyślę, że jest tak co roku :)
Usuńwrzosy to kwiaty typowo jesienne :)
No niestety jesień już u bram ale można jakoś rozjaśnić salon Tobie się to udało ;) U nas jeszcze brakuje tego czegoś wesołego nie można mieć smutnego wnętrza jesienią.
OdpowiedzUsuńCiekawa aranżacja. Taka pogodna. Pozdrawiam :)
OdpowiedzUsuńBardzo fajna aranżacja salonu mi też bardzo się podobają jasne wnętrza czuję się w nich lepiej.
OdpowiedzUsuńja również. Nie lubię ciemnych pomieszczeń.
UsuńInteresujący wpis, fajnie to połączyłaś. Widać że masz wyczucie dobrego smaku :)
OdpowiedzUsuńbardzo dziękuję :)
UsuńSuper ! Bardzo fajne wnętrze salonu, podoba mi się trochę więcej światła by się przydało.
OdpowiedzUsuńJeszcze więcej światła? U nas czy u Ciebie? ;)
Usuńświetna aranżacja, bardzo ładny odcień bieli w tym oświetleniu, taki, hm czyściutki, aż niebieski :) Właśnie szukamy inspiracji dla Klienta, na pewno powrócimy tu i mu pokażemy. A do jesieni 3 miesiące.
OdpowiedzUsuńPozdrawiam