29 sty 2018

Kolor roku 2018 według PANTONEInstytut Pantone czyli guru od kolorów ogłosił kolor roku 2018. Eksperci z Instytutu Pantone wybrali fiolet a dokładnie Ultra Violet 18-3838. Przez najbliższe miesiące z każdej strony będziemy bombardowani fioletem. Co Wy na to? 

Czym właściwie jest kolor roku? 

Instytyt Pantone na podstawie obserwacji i bdań wybiera kolor, który według ekspertów najmocniej odzwierciedla panujące trendy. Instytut Pantone to firma, która posiada unikatową skalę kolorów. Paletą barw Pantone posługują się kreatorzy mody, graficy, dekoratorzy wnętrz a nawet blogerzy :) Kolory w systemie opracowanym przez firmę Pantone oznaczane są numerem, np. 15-0000 TCX czyli jeden z wielu odcieni szarości. Litery to dodatkowe oznaczenia, które wskazują na fluorescencję, metaliczność itp. Podstawowa skala opisuje 1761 kolorów. 

Ultra Violet we wnętrzach

Czy nowy kolor roku zagości w polskich domach, czy blogerzy wnętrzarscy pokachają ultra violet? Szczerze, wątpię ;) Ale to tylko moje zdanie. Według mnie ten kolor jest zbyt intensywny, zbyt przytłaczający by mógł wyprzeć biele i szarości. Ale kto wie może się mylę i Pantone strzeliło w dziesiątkę?! 

Szukając inspiracji znalazłam kilka ciekawych wnętrz z wykorzystaniem koloru fioletowego. Dla mnie wystaczy jeden mały akcent.Dodatki w kolorze Ultra Violet

Znalazłam też dla Was kilka dodatków do domu w kolorze roku. Może jest wśród Was ktoś komu ten kolor przypadł do gustu :) Jeszcze kilka lat temu w mojej sypialni można było znaleźć zasłony i narzutę w tym kolorze a dziś skusiłabym się co najwyżej na kubeczki :D


Produkty znadziecie tutaj: 

poduszki- welurowa, jasny fioletnarzuta (teraz w super cenie - 75 zł!), kubek sweetkubek porcelitowykoszyczkiręcznikitaboretdoniczkalampa Hemispherefarba "twórczy fiolet" 


Co sądzicie o wyborze fioletu na kolor roku?

Pozdrawiam Ania
Share:

2 komentarze:

  1. Kolor jak każdy inny grunt to nie dać się zwariować i zmieniać wszystko tylko dlatego bo coś jest modne. Ja kilka lat temu pokój miałam w kolorze liliowym z dodatkami fioletu, teraz to królestwo córki wiec kolor został zmieniony na bardzo jasny szary zgodnie z marzeniami córki. Mam kilka rzeczy w kolorze fioletu i na tym poprzestanę.

    OdpowiedzUsuń