2 maj 2018

Wizyta na targach ogrodniczych


Co roku na targach w Opatówku można znaleźć mnóstwo ciekawych roślin do ogrodu a także kupić wszystko to, co potrzebne jest nam do dbania o działkę.


W minioną niedzielę wybraliśmy się z Michałem i moją mamą na XXI Wiosenne Targi Ogrodniczo-Rolnicze w Opatówku. Targi odbywają się w miejscowości oddalonej od naszego miejsca zamieszkania zaledwie o kilkanaście kilometrów dlatego co roku na nie zaglądamy. 

Kwiaty i krzewy wystawiane były przez ponad 200 wystawców (tak przynajmniej donoszą lokalne media). Działkowcy, rolnicy oraz amatorzy ogródkowych rabatek z zainteresowaniem przyglądali się bogatej ofercie wystawienniczej. 

Wśród roślin, które pięknie prezentowały się na stoiskach można było spotkać ciekawe i mało znane okazy takie jak np. stokrotki afrykańskie lub cesarskie drzewka szczęścia. Oprócz nowości mogliśmy zakupić także te bardziej popularne kwiaty jak np. pelargonie czy begonie. Oprócz stoisk z kwiatami były także te z szerokim wachlarzem ziół, drzew owocowych czy dekoracjami do ogrodu. Oprócz ciekawych drewnianych donic, huśtawek czy wiklinowych koszy można było kupić także figurki krasnali czy zwierzątek ;)Naszą uwagę przykuły cesarskie drzewka szczęścia (Paulownia Shan Tong) a w zasadzie bardziej drewno, które z nich pozyskujemy. Roczna sadzonka tego drzewka to koszt około 60 zł. 
Drzewo paulowni ma wiele zalet a po ścięciu można wykorzystać je jako surowiec produkcyjny. 
Drewno paulowni jest o 30% lżejsze niż inne, łatwe do przetworzenia, dobrze uszczelnia i szybko schnie (30-60 dni na powietrzu), nie wyginana się i nie zniekształca. 
Plastry drewna paulowni wyglądają fantastycznie. Najchętniej zrobiłabym z nich podstawki pod talerze :)
Co roku na targach kupujemy wraz z rodzicami nowe rośliny do wspólnego ogrodu oraz kilka kwiatów odpornych na wysokie tempetarury i żar słońca na nasz taras. 

W tym roku mama kupiła malwy, które przywodzą jej na myśl wspomnienia z dzieciństwa a ja kupiłam białą hortensję, o której zawsze marzyłam. 

Czy w Waszej okolicy też odbywają się takie targi? Czy warto się na nie wybrać?


Pozdrawiam Ania


Share:

7 komentarzy:

 1. również są w mojej okolicy podobne targi Sypniewo /małe/oraz ODR Minikowo.Tam dostawców jest bardzo dużo i cieszą się wielkim zainteresowaniem

  OdpowiedzUsuń
 2. Kurde przeoczyłam te targi, a szkoda-kilka tygodni temu kupiliśmy działkę rekreacyjna i byłoby jak znalazł. Jestem z Kalisza i kilka lat temu byłam na tych targach :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety są mało nagłośniona i gdyby nie znajomi też bym je przeoczyła

   Usuń
 3. muszę sprawdzić czy u mnie w stolicy są takie targi, bo bardzo chętnie bym się na takowe wybrała

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam. Jest mnóstwo ciekawych roślin na takich targach.

   Usuń
 4. Byłam kilka lat temu na tych targach lubię roślinki :) a od tego miejsca mieszkam około 40 km i rodzina w Kaliszu także niedaleko :*

  OdpowiedzUsuń