1 cze 2018

Wizyta w gospodarstwie agroturystycznym „Cicho-sza” (mini zoo)

Gdzie warto wybrać się na niedzielny spacer z rodziną? Jeśli mieszkasz w naszych okolicach to możemy polecić Ci mini zoo, które jest całkiem niedaleko... 


     Gospodarstwo agroturystyczne „Cicho-sza”, położone jest wśród lasów w Wielkopolsce, niedaleko Antonina, Ostrowa Wielkopolskiego. Cały teren to 7 hektarów, na którym znajdziemy między innymi mini zoo, ogórd z olbrzymimi rododendronami, plac zabaw i stadninę koni. 


Adres: Niedźwiedź 77, 63-500 Ostrzeszów (klikając na mapę przeniesiesz się na stronę google maps) W mini-zoo mogliśmy zobaczyć zwierzęta domowe jak i egzotyczne np. wielbłądy, strusie, bawoły, makaki, wiele ras bażantów, kozy, króliki i wiele, wiele innych zwierząt. 

Podczas spaceru po mini-zoo mogliśmy co jakiś czas usiąść i podziwiać zwierząta, gdyż przygotowano specjalne miejsca do odpoczynku. Takie przystanki z ławką i daszkiem dające cień są szczególnie ważne gdy jesteśmy z dziećmi. Obszar jest bardzo rozległy więc co jakiś czas miło usiąść i chwilę odetchnąć lub przewinąć dziecko ;) 

Podczas spaceru możemy zatrzymać się przy foodszaku (food truck), który oferuje naleśniki, napoje i kawę mrożoną na wypasie :) Serio! Mega pyszna kawa mrożona :) 


PLUSY tego miejsca: 

- jest niedaleko (ok. 64 km od naszego domu) 

- wiele różnorodnych i zadbanych zwierząt  

- plac zabaw dla dzieci

- rozległy teren (ok. 2 h spaceru) 

- ładna roślinność 

- możliwość zjedzenia czegoś 


MINUSY tego miejsca: 

- bałagan zwłaszcza przy wejściu do mini-zoo 

- słabe oznakowanie (warto zabrać mapkę)

- plastikowe "dekoracje"


O ile figury buldożka czy żyrafy znajdujące się niedaleko placu zabaw stanowiły ciekawą atrakcję dla dzieci to krokodyl czający się w trawie przy stawie i trzymający w paszczy ludzką nogę zdecydowanie NIE ;) Myślę, że część tych "dekoracji" można usunąć i teren byłby bardziej atrakcyjny.
Aby zobaczyć wszystkie zwierzęta warto zabrać ze sobą mapkę całego obiektu, którą można znaleźć na oficjalnej stronie :) 


Więcej informacji na temat tego miejsca znajdziecie na stronie www.cicho-sza.com.pl/

Polecamy to miejsce na niedzielny spacer i dajemy 8/10 punktów :) 


Pozdrawiamy Ania i MichałShare:

3 komentarze:

 1. Cześć witam was bardzo serdecznie w ten pochmurny czerwcowy dzień bardzo fajne miejsce na spacer i na zrelaksowanie się oczarowały mnie zdjęcia a najbardziej te świnki która nie wiem dlaczego ale przypominam i nietoperza chyba przez te swoje słodkie uszka Pozdrawiam was serdecznie Życzę przyjemnego dnia oraz mnóstwo fantastycznych wycieczek tych małych i dużych


  💁 odnowionaja.blogspot.com

  Zapraszam Cię serdecznie na bloga swej Przyjaciółki Agnieszki , która chwyta piękne chwile w swój obiektyw , ale również pisze życiowe przesłania z serca dla drugiego człowieka .

  Pozdrawiam serdecznie Sylwia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięujemy za miłe słowa. Pozdrawiamy serdecznie

   Usuń