9 lut 2020

Dziennik budowy – wstępny projekt domu

W zeszłym tygodniu po raz pierwszy zobaczyliśmy projekt naszego domu. Jest to pierwsza wstępna wersja, która wymaga poprawek.


__________

    Między innymi dzięki Waszym sugestiom w domu pojawi się dodatkowa toaleta. Początkowo myśleliśmy aby zrobić tylko jedną łazienkę. Teraz mamy takie rozwiązanie i nam wystarcza. Jednak pomyśleliśmy jak może to wyglądać za kilka lat. Leon podrośnie, będzie rano wstawał do przedszkola/szkoły a w tym samym czasie Michał będzie szykował się do pracy. Może i jak będę musiała wrócić do na etat i poranne przygotowania trzech osób w jednej łazience mogą być uciążliwe. Jak to mówią tylko krowa nie zmienia zdania ;)

  Decydując się na małą toaletę powstało niewielkie pomieszczenie przy kuchni, które świetnie nadaje się na spiżarnię/pomieszczenie gospodarcze. Nie mam potrzeby posiadania spiżarni  gdyż nie przechowuję zapasów w domu. Jednak jeśli takie pomieszczenie powstanie z pewnością wykorzystamy je, np. do przechowywania odkurzacza, itp. rzeczy.

   Przesunęliśmy i usunęliśmy kilka ścianek, usunęliśmy jedno okno w kuchni i salonie. Pewnie na etapie budowy i tak okaże się, że część ścianek działowych ustawimy inaczej :D Zależy nam jednak by jak najwięcej zmienić już na etapie projektu.

     Elewacja zewnętrzna budynku zupełnie nie wpisywała się w nasze gusta. Nie chodzi tu o kolorystykę czy wykończenie. Architekt zaproponował nowoczesną bryłę budynku. Poprosiliśmy o ganek, taras i sielski wygląd domu :)

    Jak widzicie w salonie zaplanowano schody. Zostawiamy sobie furtkę  na wszelki wypadek. Jeśli z czasem stwierdzimy, że brakuje miejsca będziemy mogli zaadaptować poddasze. Nie będziemy jednak robić schodów, zostawiamy jedynie na nie miejsce.

     Myślimy jeszcze nad kilkoma rzeczami, np. w którym miejscu ma być kominek, okna, itp.

- dodatkowa toaleta
- spiżarnia
- przesunięcie ścian działowych
- usunięcie kilku okien
- zmiana wyglądu zew. budynkuProjekt domu - Michał EberchartJeśli budowaliście dom i pamiętacie na co zwrócić uwagę podczas projektowania to podzielcie się tym w komentarzu.

Pozdrawiam Ania

Share:

2 komentarze:

  1. Trzymam kciuki za całe przedsięwzięcie:-)
    Pozdrawiam ciepło

    OdpowiedzUsuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

    OdpowiedzUsuń