10 lut 2020

Kolor roku 2020 PANTONE - Classic Blue.

     Amerykański Instytut Pantone jest ekspertem w zakresie kolorów i jednostką badawczą barw. OD 20 lat typuje kolor roku. Pierwszym kolorem roku był Cerulean Blue (2000 r.).

Eksperci z Instytutu Pantone przewidują jaki kolor będzie najmodniejszy w następnych miesiącach. Jest to długi i przemyślany proces w oparciu o trendy i styl życia.

Firma stworzyła Pantone Matching System czyli system stosowany w różnych branżach do zarządzania kolorami. Poszczególne barwy są definiowane w oparciu o mieszankę 18 pigmentów.


     Kolor roku 2020 to dokładnie PANTONE 19-4052 Classic Blue. 

- Żyjemy w czasach, które wymagają zaufania i prawdy. Ten rodzaj trwałości i pewności odzwierciedla kolor roku 2020 PANTONE Classic Blue, solidny i niezawodny niebieski odcień, na którym można zawsze polegać – uzasadnia  Leatrice Eiseman, executive director w Pantone Color Institute. Podkreśla, że ten odcień kojarzący się z wieczornym niebem ma skłaniać do myślenia i refleksji oraz nieustannego poszerzania perspektyw.  - PANTONE 9-4052 Classic Blue to kolor, który przypomina sugestywne wieczorne niebo, zachęcając do poszerzenia horyzontów i otwarcia się na przepływ komunikacji – dodaje.

     Trudno mi znaleźć ten kolor lub choćby jego odcienie w naszym domu. Jeśli granat pojawia się u nas to tylko w formie dodatków, dekoracji czy tekstyliów, które można schować gdy się znudzą. Mocne kolory nie goszczą u mnie zbyt długo.

W sklepach internetowych znalazłam kilka ciekawych przedmiotów w kolorze Classic Blue.O kolorze roku PANTONE przeczytasz także w magazynie "home & more". Artykuł Agnieszki Chlebda, str. 4. Plakat z abstrakcyjną grafiką możesz pobrać na stronie 12.


Pozdrawiam Ania

Share:

7 komentarzy:

 1. Podoba mi się ten kolor. Kojarzy mi się z burzą, które uwielbiam. hehe Pozdrawiam serdecznie, miłego dnia. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. A mi się jakoś nie podoba ten kolor, taki trochę ponury.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dość ciemny. Myślę, że jako dekoracja (poduszki, koce) sprawdzi się świetnie :)

   Usuń
 3. Świetnym sposobem na dodanie kolorów do wnętrza jest wybór odpowiednich dodatków np. narzuty na sofę, firanki, czy pościeli.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mimo, że wolę jaśniejsze kolory to ten mi się podoba

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń