22 maj 2020

Jak nie zwariować podczas remontu.   Wiele osób w przeciwieństwie do mnie nie lubi remontów. Kojarzą się im przede wszystkim z bałaganem i kosztami. Nie dziwię się. Bardzo często zmiany w naszych domach potrafią przyprawić o zawrót głowy – czasem efekt powala na kolana a czasem lecą same kłody pod nogi.

Jest jednak sposób by remont był dla nas przyjemniejszy. Ja mam trzy sprowadzone elementy, dzięki którym pozbywamy się niepotrzebnych zmartwień.

 • Pozytywne nastawienie

Przede wszystkim nie nastawiaj się negatywnie. Zamiast myśleć o tym, że będzie bałagan, kurz i wiele pracy pomyśl o tym jak pięknie będzie po. Zwizualizuj sobie dom czy mieszkanie po remoncie, myśl o tym, że w końcu będzie tak jak sobie wymarzyłeś/aś.


 • Zaplecze finansowe

Bardzo ważna kwestia w przypadku remontu. Zasada jest prosta – nie zaczynamy remontu jeśli nie mamy na niego pieniędzy. Zanim rozpoczniesz jakiekolwiek prace spróbuj policzyć ile będzie Cię to kosztowało. Do końcowej sumy dolicz jeszcze z 10-20% ;)

Mając odłożone pieniądze nie denerwujesz się, że z czegoś trzeba zrezygnować lub zaczekać do kolejnej wypłaty. • Pomysł

Miej wizję lub projekt tego co chcesz zrobić. Jeśli planujesz remont łazienki możesz skorzystać z darmowych planerów online lub poprosić o projekt z w salonie łazienek (zwykle jest on darmowy jeśli kupujesz w nim towar).

POWODZENIA!

Share:

3 komentarze:

 1. i dodam jedno, zanim rozpoczniesz remont miej na niego czas :) u mnie mąż kończy już remont tyle czasu, że przydałby się już kolejny :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety, faktycznie tak bywa. Właśnie dlatego warto dobrze zaplanować remont, by później nie żałować. Najbardziej wymagająca sprawa jest przy dzieciach, ale w sumie z tym nic się nie zrobi ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Robię zazwyczaj remonty razem z mężem, który musi mieć wszystko po swojemu :D Ja zazwyczaj w takich pracach jestem od tych zadań mniej ważnych, ale staram się pomagać. Większą rolę otrzymuję przy wyborze koloru ścian czy ogólnej dekoracji wnętrza. W zeszłym roku remontowaliśmy taras i znalazłam świetne lampy zewnętrzne, które nawet zamontowałam sama https://swiatloistyl.pl/lampy-wiszace-zewnetrzne :) Aczkolwiek jestem zdania, że remonty muszą być przemyślane, aby przebiegły jak najbardziej sprawnie i szybko, bez zbędnych nerwów :)

  OdpowiedzUsuń