4 maj 2020

,

Stolik boczny – co to i po co?


    Stolik boczny to zwykle mały stolik ustawiony tuż obok kanapy lub fotela w salonie. Pełni on podobną funkcję jak stolik kawowy, możesz odłożyć na niego kubek z gorącym napojem lub książkę, którą właśnie czytasz.

    Stoliki boczne nazywane też pomocniczymi są często elementem dekoracyjnym we wnętrzu, ich ciekawy design sprawia, że przyciągają uwagę i stanowią dodatkowe miejsce, które możesz zaaranżować. Najlepiej widać to na poniższym przykładzie.

    Przygotowałam dla Was zestawienie tego samego miejsca w moim salonie, ale w dwóch różnych aranżacjach.


STOLIK POMOCNICZY - porównanie 1.

Na jednym zdjęciu widzicie kącik do czytania bez stolika bocznego. Jest ładny ale czy funkcjonalny? Dla mnie brakuje tu miejsca, gdzie mogłabym odłożyć filiżankę z kawą. Na drugim zdjęciu pojawił się stolik-taca który oprócz funkcji praktycznej jest także wypełnieniem pustej przestrzeni. Stolik kupiłam za 45 zł w sklepie Action (Kalisz, ul. Górnośląska).
STOLIK POMOCNICZY - porównanie 2.

    Drugi zestaw zdjęć to strefa relaksu w naszym salonie. Ładnie brzmi ale to po prostu kanapa i stolik kawowy :) Narożnik jest bardzo wygodny, lubimy wieczorne seansy filmowe we dwoje. Stolik kawowy, który stoi przed nim pozwala na swobodne odłożenie filiżanek a nawet talerzyków z ciastem. Jednak postanowiłam pokazać Wam jak to miejsce może wyglądać jeśli wykorzystamy także stolik pomocniczy. Tym razem wybrałam drewnianą ławkę (kingdom-stolarnia.pl, 400 zł)
    Pokazując te dwa przykłady chcę zwrócić Waszą uwagę na dodatkowe meble w salonie. Często spotykam w domach moich znajomych standardowe rozwiązanie, czyli zestaw kanapa, stolik kawowy i szafka rtv, ewentualnie fotel. Brakuje mniejszych mebli, które przyjemnie wypełniają przestrzeń i są przy tym praktyczne. 

    Znalazłam kilka ciekawych propozycji stolików bocznych w sklepach online. Wybrałam różne style tak by każdy znalazł coś dla siebie. Zobaczcie poniżej.

Link do sklepu: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Share:

10 komentarzy:

 1. Ja bardzo lubię takie stoliki-taborety :) Są wygodne, bo można na nich siadać i coś położyć. Takie praktyczne rozwiązania są dla mnie świetne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. także lubię gdy meble ma wiele zastosowań :)

   Usuń
 2. Stoliki boczne są idealnym uzupełnieniem niemal każdego pomieszczenia, a jak jeszcze spełniają swoją funkcję i dobrze wyglądają to jest strzał w dziesiątkę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Stoliki boczne super wyglądają, a co więcej są bardzo praktyczne. Łatwo możemy je przestawiać. Do tej pory filiżankę kawy zawsze musiałam stawiać na regale, czy półce, ale odkąd kupiłam stolik, o wiele wygodniej spędzam czas z książką :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dla mnie również stolik boczny jest bardzo praktyczny podczas czytania :)

   Usuń
 4. Sama zastanawiam się nad tego typu rozwiązaniem, ale w sypialni. Nie mamy szafek po bokach i myślę, czy taki stoik też dobrze by się sprawdził.

  OdpowiedzUsuń
 5. Taki stoliczek jest bardzo fajny, zawsze jest gdzie odłożyć książkę lub kawę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Tego typu stolik to wręcz obowiązek posiadać :D ja kupiłam jak zobaczyłam, że mąż odstawia kubek z kawą na podłogę :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Witam, czy mogę zapytać o nazwę paneli? :) (Quicstep- Sosna Nauralna?)

  OdpowiedzUsuń