6 lip 2020

Lawendowe pole, Ląd w woj. wielkopolskim.


  Weekendowy wypad za miasto… tylko gdzie pojechać? Polecam lawendowe pole w miejscowości Ląd.

  W niedzielne popołudnie wybraliśmy się na małą wycieczkę do miejscowości Ląd, położonej w województwie wielkopolskim, w powiecie słupeckim, w gminie Lądek, nad rzeką Wartą. Ląd oddalony jest od naszego domu o niecałe 80 km więc podróż zajęła nam godzinę.

  Celem naszej podróży było lawendowe pole, której właścicielami są Gosia i Tomek. Właściciele zapraszają na spacery  po polach uprawnych bez pobierania opłat. Możesz więc spokojnie przechadzać się pośród ogromnych krzewów lawendy i podziwiać ich piękno a także niesamowity zapach!

  Najstarsze lawendowe pole usytuowane jest na wzgórzu, z którego rozciąga się piękny widok na dolinę Warty. To właśnie to pole jest najpiękniejsze, dwa mniejsze nie robią takiego wrażenia gdyż lawenda jest jeszcze na nich maleńka :)

  Jeśli szukacie informacji o uprawie lawendy, przepisów z nią czy potrzebujecie większej zachęty by odwiedzić to urokliwe miejsce to zapraszam na stronę: lawendowylad.pl

  Podczas pobytu mieliśmy okazję spróbować lawendowej lemoniady. Ten napój powstaje z wody, soku cytrynowego i oczywiście syropu z lawendy. Koniecznie spróbujcie!

  Po opublikowaniu kilku zdjęć na FB jedna z Obserwatorek pogratulowała mi ciąży. To się uśmiałam :D Mobilizacja by zgubić brzuszek razy milion :D 
  Na lawendowe pole zaciągnęła nas Asia, nasza dobra znajoma, która jest fotografem. Zajrzyjcie na jej stronę na facebooku lub na joannakostecka.pl . Każdy wypad z Asią kończy się myślą „jak dobrze, że pojechaliśmy” oraz  wspaniałą pamiątką w postaci zdjęć. Część z nich możecie zobaczyć poniżej :)Pozdrawiam Ania


Share:

4 komentarze:

 1. Śliczne zdjęcia i fajna rodzinna pamiątka. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fantastycznie! Dopisuję do listy MUST GO TO :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wow piękne lawendowe pole, chciałabym tam pojechać i zrobić kilka zdjęć, pewnie wiele osób prosi właścicieli o udostępnienie tego widoku. Czas miło spędzony z rodziną, takie chwile są potrzebne i warto się nimi cieszyć.

  OdpowiedzUsuń
 4. Też byłam jakiś czas temu blisko pola z lawendą i uznałam, że chyba nie lubię zapachu lawendowego :) ale nawet bym nie wpadła na to, że można zrobić napój z lawendą.

  OdpowiedzUsuń