31 sie 2020

Nowe okładki książek z resztek tapet.


W myśl zasady nie wyrzucaj - wykorzystaj! ponownie sięgnęłam po resztki tapet i wykorzystałam je by odświeżyć wygląd książek.

  Dziś bardzo prosty pomysł na to jak wykorzystać skrawki tapet, które pozostają po remoncie. A jeśli nie macie takowych a bardzo spodoba Wam się ten pomysł to poszukajcie sklepów, które oferują próbki tapet. Zazwyczaj są one w formacie A3 lub podobnym. Taki fragment wystarczy by książki zyskały nowe okładki! Tadaaam taki mały myk by brzydkie książki stały się piękne :)

  Nie ma co opisywać krok po kroku, tapetę przycięłam pod wymiar każdej książki i zawinęłam brzegi by się nie zsuwały. Nie przyklejałam tapety do okładki. Dzięki temu w każdej chwili mogę ją zdjąć gdy mi się znudzi :)


Jak wykorzystać resztki tapet? Kilka moich trików już Wam pokazywałam, między innymi:

- PLECY WITRYNY

Tapety na „plecach” witryny to super sztuczka! W zależności od motywu na tapecie możemy zmienić charakter mebla :) Kwiatowy był całkiem romantyczny a obecna tapeta sprawiła, że witryna nabrała stylu Hampton
https://www.odinspiracjidorealizacji.com/2020/07/szybka-metamorfoza-witryny-detal-ma.html
https://www.odinspiracjidorealizacji.com/2019/03/diy-metamorfoza-witryny.html

- TACĘ

Wystarczyło przykleić kawałek tapety do tacy, by ta nabrała nowego wyglądu! Nie robiłam na ten temat wpisu ale efekt finalny możecie zobaczyć w wpisie o letnim klimacie w salonie.
https://www.odinspiracjidorealizacji.com/2020/08/jak-zatrzymac-lato-w-domu.html

- WNĘTRZE SZUFLAD

Wyklejanie wnętrza szuflad resztkami tapet to częsty zabieg, który stosuję podczas odnawiania mebli. Taki mały detal ale bez niego nie wyobrażam sobie zakończenia metamorfozy starego mebla.
https://www.odinspiracjidorealizacji.com/2020/06/metamorfoza-stolika-kawowego-jak.html
https://www.odinspiracjidorealizacji.com/2019/06/diy-szybki-sposob-na-odpicowanie.html
Stolik boczny przeniosłam do sypialni. Pełni teraz rolę stolika nocnego i świetnie tu wygląda. Jest nieco niższy niż poprzedni stolik (Hemnes Ikea), przez co wygodniej mi jest sięgać po książkę czy wodę. Znajdziecie go w sklepie beliani.pl pod nazwą FOSTER.Skąd:łóżko -comfort4u.eu

stolik nocny - beliani.pl

lampka stołowa - konsimo.pl

narzuta - room99.pl


Pozdrawiam Ania

Share:

6 komentarzy: