4 gru 2020

Dziennik budowy – ściany działowe.

    Kolejny etap zakończony. Mamy ściany działowe w domu! Bardzo czekałam na ten moment, gdyż ściany działowe oddzielają od siebie poszczególne pomieszczenia i w końcu mogę przechadzać się między salonem, pokojami a łazienką. Świetne uczucie widzieć co gdzie będzie :)

Ściany działowe nie powinny przenosić obciążeń ze stropu, dlatego wykonuje się je gdy mamy gotowe ściany zewnętrzne i wewnętrzne nośne, a także wieniec. Murowane  ściany działowe są solidne i trwałe. Do ich budowy wybraliśmy pustaki ceramiczne marki Wienerberger.

    Na etapie budowy ścian działowych zwykle pojawiają się zmiany, przesuwa się niektóre ścianki. U nas nie było tego typu zmian. Jedyne zmiany, które się pojawiły to zamiana spiżarni z wc i pomniejszenie drzwi wejściowych. To mało istotne zmiany, ale z naszego punktu widzenia taki układ będzie dla nas praktyczniejszy. Dzięki zamianie położenia spiżarni drzwi do niej będą bliżej salonu, co za tym idzie w kuchni będzie więcej miejsca na zabudowę. Dlaczego zmniejszyliśmy otwór na drzwi wejściowe? W projekcie architekt umieścił dwuskrzydłowe drzwi, my jednak wolimy jednoskrzydłowe. Po bokach drzwi pozostaje miejsce na małą zabudowę typu szafka na buty, wieszak, itp.    Z istotnych informacji jest jeszcze fakt, że mamy wodę! :) Nie wiem czy wcześniej Wam o tym pisałam, ale nasza działka nie jest uzbrojona w media. Musimy je doprowadzić na własny koszt. Niestety w przypadku wody był to spory wydatek, gdyż odległość wynosiła ok. 200 m. 

Każdy etap jest bardzo wyczekiwany i cieszy ogromnie. Teraz czekamy na więźbę dachową. Drewno jest już przygotowane. Trzymajcie kciuki by pogoda dopisała :)

    Jeśli macie ochotę śledzić postępy na naszej budowie na bieżąco zapraszam Was na moje konto instagramowe. Tam częściej zamieszczam relacje z wizyt na budowie :) @odinspiracjidorealizacji. Na koniec krótki film.Pozdrawiam Anna


Share:

4 komentarze: