18 sty 2021

,

Kuchnia w stylu angielskim czy rustykalnym?

    Kuchnia w stylu angielskim, a może w rustykalnym? Wystarczy neutralna baza, a przy pomocy kilka detali możemy zmienić wystrój.

    Styl angielski jest bardzo przytulny, tradycyjny, ale zawsze na czasie. Jego korzenie sięgają społeczności rolniczych, a poszczególne elementy są zaczerpnięte z wiejskich domków. Dlatego urządzając wnętrze w angielskim stylu priorytetem jest zadbanie o domową atmosferę i komfort mieszkańców. Wybierajmy wyposażenie i dekoracje, które wprowadzą sielski klimat. Polskę i Anglię dzieli około 2000 km, ale coraz częściej spotykamy domy urządzone w stylu angielskim. Urządzając salon, czy kuchnię w stylu angielskim mamy pewność, że pozostanie ona na czasie przez długie lata. 

Czytaj dalej >>>     Styl rustykalny narodził się w romantyzmie, gdy za ideał życia uznawano wiejską sielskość. Rusticus to po łacinie „wiejski”. Najważniejszymi elementami tego stylu jest prostota i naturalne materiały. Styl rustykalny bazuje na odcieniach ziemi. Ściany i sufity zwykle są w piaskowym kolorze, z dużą ilością drewnianych belek. Drewno zwykle jest surowe lub olejowane, by pokazać jego naturalne piękno. Bardzo często drewno pochodzi z odzysku. Na podłodze najlepiej wygląda terakota, ale coraz częściej wybiera się też ceramikę.

Czytaj dalej >>> 
Share:

7 komentarzy:

 1. Werandapodlasem19 sty 2021, 14:50:00

  Styl rustykalny to zdecydowanie moja muzyka�� bardzo fajny artykuł, można sobie uporządkować trochę myśli i skupić w określonym kierunku.

  OdpowiedzUsuń
 2. Styl angielski nie jest dla każdego aczkolwiek mi bardzo się podoba i trafia w moje gusta. Ciekawy artykuł! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super, ostatnio często stosuje się również tapety żeby zachować taki styl. Polecam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Sama zastanawiałam się nad tym jak urzadzić kuchnię, jednak zdecydowałam się ostatecznie na styl angielski. Styl rustykalny jest piękny, jednak wiele takich pomieszczeń jest moim zdaniem zbytnio zabałaganionych a sama jestem miłośniczką pomieszczeń uporządkowanych i poukładanych :)

  Zastanawialam się nad frontami kuchennymi szarymi, jednak ostatecznie wybrałam taupe. Jest to kolor ponadczasowy i zdecydowanie cieplejszy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne wnętrze! Trzeba pamiętać, że prócz walorów wizualnych, kuchnia musi być też funkcjonalna. Na to w dużej mierze wpływa właściwy dobór sprzętów AGD oraz ich odpowiednie umiejscowienie w tym pomieszczeniu.

  OdpowiedzUsuń
 6. Kuchnia w stylu angielskim to właśnie mój klimat. Kuchnia w stylu angielskim to połączenie nowoczesności z tradycją. Taka aranżacja przypadnie do gustu wszystkim tym, którzy lubią klasyczne i nietypowe dziś połączenia. Wnętrza urządzone w stylu angielskim mają swój niepowtarzalny urok i charakter. Są przytulne i ponadczasowe. Styl ten ma swoje korzenie w epoce wiktoriańskiej. To właśnie wtedy pojawiły się tak charakterystyczne zdobione boazerie, wysokie listwy przypodłogowe oraz ciężkie meble.

  OdpowiedzUsuń