24 maj 2021

Aranżacja klatki schodowej – mini metamorfoza.


    Klatka schodowa – tym razem u Karoliny. Miejsce, które mijamy kilka lub kilkanaście razy dziennie. Według mnie zasługujące na to by o nie zadbać.

________________

    Piękne drewniane schody i biała balustrada robią wrażenie tuż po wejściu do domu Karoliny i Tomka. Karolina bardzo chciała, by na półpiętrze pojawiło się więcej dekoracji. W tak zwanym międzyczasie gdy zajmowałyśmy się metamorfozą sypialni zrobiłyśmy szybką zmianę w tym miejscu :)

PÓŁKA

Wymiary podestu to 190x90. Trochę za mało by postawić tu ławeczkę lub fotel. By ściana nie była tak „płaska” zdecydowałyśmy się na montaż półki (MOSSLANDA, IKEA ). PLAKATY

Na półce ustawiłam trzy abstrakcyjne grafiki w kolorach beżu w białych ramach. Plakaty mają wymiary 20x30 cm, 40x60 cm, 50x70 cm. Grafiki zamówiłyśmy na empikfoto.pl. Grafiki zamówiłyśmy na empikfoto.pl. Dzięki temu, że grafiki są w zestawie z białymi ramkami nie musiałyśmy zamawiać ich osobno. Beżowa kolorystyka i białe ramki pięknie rozjaśniły ten kącik. Klikając na grafikę przeniesiecie się do sklepu:


DYWAN

Na podłodze pojawił się chodnik w jasnobeżowym kolorze. Tkany na płasko dywan sprawdza się w często uczęszczanych miejscach. Plamy czy zabrudzenia można szybko zmyć. Ja używam do tego chusteczek do czyszczenia z sodą marki Luba, ale gdy pod ręką mam zwykłe chusteczki nawilżane to też dają radę :) ). Dywanik o wymiarach 80x120 kupiłyśmy na allegro.pl. 

WAZON DIY

Chciałyśmy aby pojawił się tu duży biały wazon, jednak ich ceny lekko nas odstraszały. Wymyśliłam więc, że zamówimy gąsior do wina i pomalujemy go resztką farby, którą miałam w domu. Możecie użyć, np. farby do drewna, metalu czy pcv. Jeśli jednak musicie kupić farbę to polecam, np. Sadolin Kolory Ogrodu, która przeznczona jest m.in do ceramiki. Na koniec wazon spryskałam sprayem "efekt granitu".

Piętnastolitrowy gąsior ma wysokość około 45 cm. Gąsior możecie zamówić na allegro.pl Wydatki:

Półka – 24,99 zł
Plakaty i  ramy – 409,70 zł
Dywan – 79,99 zł
Wazon – 64,99 zł
Farba do wazonu – resztki z poprzednich DIY
Trawy – od znajomych
Razem: 579,67 zł


Share:

5 komentarzy:

 1. Bardzo ładna zmiana, teraz o wiele bardziej przytulniej!

  OdpowiedzUsuń
 2. Mini metamorfoza, a jednak wielka!

  OdpowiedzUsuń
 3. Muszę również zająć się zmianą wystroju mojej klatki schodowej w domu. Klatka jest dość spora, na razie pomalowana na kolor biały, ale ten biały zupełnie nam sie na klatce nie sprawdził. Widać już zabrudzenia, ślady rąk i zastanawiałam się nad położeniem na klatce schodowej boazerii angielskiej (czyli białej z delikatnymi sztukateriami).

  Jak widać plakaty mogą praktycznie cąłkowicie odmienić wystrój pomieszczenia. Wygląda to tutaj naprawdę dobrze.

  OdpowiedzUsuń
 4. ja mam u siebie balustrady stalowe, więc ich tak łatwo nie da się zmienić jak drewnianych, więc też postawiłam na zmianę półpiętra by było bardziej przytulnie :)

  OdpowiedzUsuń